Geçici Tahkimat için Fenolik Reçine (Fenofill)

Fenolik Bazlı Reçine ( Fenofill ) uygulaması, kısa reaksiyon süresi ve yüksek kabarma faktörü sayesinde geçici tahkimat için en pratik ve ekonomik yöntemdir. Özellikle tam mekanize uzun ayak sistemlerde yürüyen, tahkimat üstlerinde geçici tahkimat görevi görerek ayak içi için güvenli ve çalışılabilir bir ortam hazırlar.

gecici tahkim
Geçici Tahkimat için Fenolik Reçine (Fenofill) 2

Bilindiği üzere yürüyen tahkimat üzerinde oluşan göçükler ortamın çalışılabilirliğini sınırladığı gibi, yürüyen tahkimatların ilerlemesi sırasında ihtiyaç duyduğu tavan tahkimatını da yok ederek sistemin durmasına neden olabilir. Bunun yanında göçük tavan altında güvenli bir çalışma ortamı sağlamak da zaman ve işçilik kaybına neden olmaktadır. Bu gibi durumlarda kısa reaksiyon süresi ve yüksek kabarma faktörü (50-70 kat) avantajıyla uygulanan Fenol-Formaldehit Reçine (Fenofill), çok kısa süre içerisinde ortamın çalışılabilir ve güvenli hale gelmesini sağlarken, yürüyen tahkimatların ihtiyaç duyduğu yalancı tavanı sağlayarak tahkimat unsuru olarak zamandan ve işçilikten tasarruf ettirir ve sistemin uzun süre durmasını engeller.

Özetle bekleme (duruş) sürelerinin çok fazla önem arz ettiği mekanize sistemlerde Fenolik Reçine ürünümüz olan Fenofill, zamandan ve işçilikten tasarruf ettirerek çalışmaların minimum zararla maksimum güvenlik ve hız ile ilerlemesini sağlar.